Laba iecere – nauda sekos klientam

Kamēr pieejama ES nauda, plānotais īstenojas. Bet, kas notiks brīdī, kad struktūrfondu finansējums būs beidzies? Tas ir īpaši svarīgs jautājums deinstitucionalizācijas (DI) projektā. Daļa cilvēku, kas šobrīd atrodas aprūpes centros, sāks dzīvot sabiedrībā, un ne vienam vien atbalsts būs vajadzīgs visu mūžu.

Līdz 2023. gadam dzīve būs mainījusies – daudzi bērni, kas šobrīd atrodas aprūpes centros, būs atraduši savas mājas, cilvēkiem ar invaliditāti (kā bērniem, tā ar pieaugušajiem) būs pieejami jauni pakalpojumi un emocionāls atbalsts, turklāt ar sociālo mentoru palīdzību dzīvi mūsu vidū būs uzsākušas personas ar garīgiem traucējumiem.

Ir skaidrs, ka, ES struktūrfondu finansējumam beidzoties, turpmākie pienākumi jāuzņemas valstij, tāpēc Labklājības ministrija (LM) šobrīd meklē iespējas, kā no 2018. gada ieviest principu „nauda seko klientam”. Valsts papildu finansiālais atbalsts (3,4 miljoni eiro gadā), šo principu īstenojot, ļautu pašvaldībām arī vēlāk nodrošināt sabiedrībā balstītus pakalpojumus – ārpus iestādēm un pēc iespējas tuvāk mājām.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: