Piedzīvojumu un atpūtas nometne – iespēja gūt prieku jauniešiem ar īpašām vajadzībām

No 20. līdz 25. augustam nometnē “Lediņi” norisinās atpūtas un piedzīvojumu nometne jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Pirmdien Jelgavā ieradās 32 jaunieši (no 18 līdz 25 gadiem) no Latvijas un Lietuvas un 8 viņus pavadošās personas.

Jauniešiem sasniedzot 18 gadu vecumu, bet tiem, kas pēc pamatskolas beigšanas dažādu iemeslu dēļ mācības neturpina, jau sasniedzot 16 gadu vecumu, sākas saspringts laiks, kad no pašiem jauniešiem tiek prasīts apgūt pašaprūpes prasmes, iesaistīšanos darba tirgū un sabiedriskās aktivitātēs. Arī ģimenes locekļi šajā laikā bieži tiek nostādīti nepaskaužamu izvēļu priekšā, piemēram, atteikties no darba, lai turpinātu parūpēties par jau pieaugušo bērnu. Bieži šajā vecumā cilvēki ar invaliditāti tiek ievietoti ilgstošās aprūpes iestādēs, ja pašvaldības nepiedāvā citus, alternatīvus sociālos pakalpojumus.

Jaunība, tas ir laiks, kad jaunieši parasti izzina pasauli un arī gūst prieku, savukārt jauniešiem ar īpašām vajadzībām iekļaujošie pasākumi tiek piedāvāti ļoti reti. Nometne ir formāts, kur, protams, var apgūt dažādas jaunas prasmes, bet lielāku uzsvaru šajā gadījumā vēlamies likt uz prieku – dejojot, veidojot no māla, darbojoties kokapstrādes darbnīcā, dodoties ekskursijā, satiekot jaunus draugus gan no Latvijas, gan ārzemēm.

Jauniešiem ierašanās jaunā vidē un apstākļu maiņa ir saistīta ar stresu, tomēr radošās nodarbes, kas tiek, piedāvātas katru dienu, ir arī pietiekoši dziedinošas, lai jaunajos apstākļos nebūtu vajadzīgi papildus medikamenti. Kā jau minēts, nometnē tiks piedāvātas kokapstrādes, keramikas, dejas terapijas, rokdarbu radošās darbnīcas sertificētu, ar pieredzi darbā ar cilvēkiem ar invaliditāti, speciālistu vadībā.

Nometnē piedalās jaunieši no Auces, Dobeles, Jaunjelgavas, Viesītes novadiem Latvijā un Jonišķu, Kretningas, Rokišķu pašvaldībām Lietuvā.

Nometne notiek ES Latvijas-Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas finansētā projekta “SocQuality”, LLI-317 ietvaros. Projektā tiek veidoti un uzlaboti sociālās iekļaušanas pasākumi cilvēkiem, kas ir pakļauti atstumtības riskam.

Uz papildus jautājumiem atbildēs: Ieva Zeiferte, Zemgales plānošanas reģiona īstenotā projekta “SocQuality” vadītāja, e-pasts ieva.zeiferte@zpr.gov.lv, tālrunis 29465533

Informāciju sagatavoja:

Ilva Kalnāja, komunikāciju speciāliste

ilva.kalnaja@zpr.gov.lv , tālrunis 28814226

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: