Par snieguma rādītāja neizpildi un iespējamām EK sankcijām

Deinstitucionalizācijas (DI) projektu ietvaros pakalpojumu sniegšana izvērtētām pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) notiek pārāk lēni. 
Kopējais snieguma rādītājs, kas visos reģionos kopā un Zemgalē līdz šī gada beigām jāsasniedz, ir 210 personām Latvijā kopā un 40 personām Zemgalē sniegtu un no DI projekta apmaksātu pakalpojumu pilngadīgām personām ar GRT. Pašreiz snieguma rādītājs nesasniedz pat 50% no nepieciešamā pakalpojumu apjoma, pakalpojumi apmaksāti tikai 90 personām Latvijā kopā,  Zemgalē tikai 18 personām.

Nesasniedzot iepriekš minēto snieguma rezultātu 2018. gada beigām, Eiropas Komisija piemēros sankcijas. Latvija zaudēs snieguma rezervi ESF programmas 9. prioritātei, kas kopumā sastāda ap 6 miljoniem eiro. Samazinājums skars Labklājības ministrijas un Veselības ministrijas pārziņā esošos no ESF finansētos projektus.

Lūdzam pašvaldības izvērtēt visas iespējas sniegt pakalpojumus pilngadīgām personām ar GRT. Bez aktuāli nepieciešamās dienas aprūpes centru, grupu dzīvokļu un specializēto darbnīcu infrastruktūras pašvaldībās, kuru izveide piesaistot ERAF finansējumu sāksies 2019. gadā, šobrīd ir iespēja sniegt mērķgrupai aprūpi mājās, speciālistu konsultācijas un individuālo atbalstu, atbalsta grupu nodarbības. 

Cilvēku ar GRT ģimenes locekļus un līdzcilvēkus aicinām atbalstīt un motivēt savus tuviniekus uzrakstīt iesniegumu savas pašvaldības Sociālajam dienestam un saņemt apmaksātus sociālos pakalpojumus.

Ilva Kalnāja

Projekta “Atver sirdi Zemgalē” komunikāciju speciāliste

t.28814226, e-pasts: ilva.kalnaja@zpr.gov.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: