Zemgales politiķi smeļas pieredzi sociālo pakalpojumu veidošanā

2019. gadā pašvaldības turpina darbu pie sociālo pakalpojumu izveides personām ar garīga rakstura traucējumiem un ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti. Šobrīd intensīvi tiek gatavoti infrastruktūras projekti un daļa pašvaldību jau uzsāk to ieviešanu. Lai izpētītu veiksmīgus sociālos pakalpojumus Latvijā, Zemgales pašvaldību vadītāji pagājušā gada pašā nogalē, 17. un 18. decembrī, projekta “Atver sirdi Zemgalē” ietvaros, devās gūt pieredzi pie rīdziniekiem un siguldiešiem. Pasākuma programmā bija iekļauta iespēja detalizēti iepazīties, kā darbojas dienas aprūpes centrs cilvēkiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem, kā tiek organizētas specializētās darbnīcas, kā darbojas sociālais uzņēmums un atelpas brīža pakalpojums, kā ir veidoti grupu dzīvokļi cilvēkiem ar invaliditāti. Tā bija iespēja uzdot jautājumus speciālistiem ar praktisko pieredzi un ekspertu zināšanām un uzzināt par specifiskām klientu vajadzībām, kas jāņem vērā, veidojot pakalpojumus.

Lai politiķiem pilnveidotu iemaņas iejusties un reaģēt neikdienišķās situācijās un veicinātu iekļaujošas sabiedrības veidošanos, pasākumā bija iekļauts treniņš “Dažādības vadība”, kur drošā vidē bija iespējams izspēlēt situācijas, kurām neesam gatavi, bet diskomforta apstākļos jāvar uzturēt dialogu. Treniņa noslēgumā tika demonstrēta Zviedru mākslas filma “Cik brūkleņu ir pasaulē”, tajā kā aktieri darbojas arī cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem. Filmu demonstrēšanai laipni piedāvāja Zviedrijas vēstniecība Latvijā.

Divu dienu programmas ietvaros notika arī Zemgales reģiona Attīstības padomes sēde, kas galvenokārt bija veltīta deinstitucionalizācijas jautājumiem. Zemgales pašvaldību vadītāji atzina, ka šāda pieredzes apmaiņa bija ļoti noderīga, lai gūtu lielāku izpratni par sociālo pakalpojumu veidošanu un izteica vēlmi arī turpmāk piedalīties līdzīgos pasākumos.

Teksts un foto 

Ilva Kalnāja, projekta “Atver sirdi Zemgalē” komunikāciju speciāliste

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: