Atpazīt un zināt, kā rīkoties seksuālas vardarbības pret bērnu gadījumā

Seksuālā vardarbība pret bērnu ir realitāte, kas ir mums blakus, stāsta Laila Balode, nodibinājuma “Centrs Dardedze” pārstāve un lektore Rīgas Stradiņa universitātes Labklājības un sociālā darba katedrā. Fakti par Eiropas Savienības valstīm liecina, ka katrs piektais bērns cieš no seksuālas vardarbības.

Mums kā pieaugušajiem, vecākiem, audžuvecākiem un īpaši speciālistiem, kuri ikdienā strādā izglītības vai bērnu aprūpes iestādēs, ir svarīgi pašiem neapjukt un nebaidīties meklēt padomu.
Svarīgi stiprināt un celt savas zināšanas par seksuālas vardarbības pret bērnu tēmu. Viens no veidiem, kā to darīt, ir padziļināti apgūt Centrs Dardedze piedāvātos, e-apmācību moduļus interneta resursā www.pasargabernu.lv. Lapā pieejamas speciāli pielāgotas e-apmācības gan vecākiem, gan speciālistiem. Apmācību kursu veido vairāki tematiskie moduļi, kuri apgūstami secīgi. Pabeidzot vienu moduli, tiek sasniegta iespēja piekļūt nākamajam. 6 moduļi, kas paredzēti, speciālistiem ir: uzziniet faktus par seksuālo vardarbību pret bērniem; bērnu un jauniešu seksuālās uzvedības novērtēšana; bērnu drošība tiešsaistē aprūpes un izglītības iestādēs; bērnu aizsardzības pret vardarbību standarti aprūpes un izglītības iestādēs; seksuālas vardarbības atklāšana – kā regulēt un runāt ar bērnu; grūtības uzsākt intervenci.
Biedrība “Centrs Dardedze” ir sociālo darbinieku izveidota organizācija, kas nebaidās runāt par nepatīkamajām un mulsinošajām tēmām. Centrs dardedze strādā, lai bērni netiktu pakļauti vardarbībai. Viens no centra izvirzītajiem stratēģiskajiem mērķiem ir dzimumnoziegumu prevence, atklāšana un rehabilitācija.
Detalizētāku informāciju par tēmu un apmācībām iespējams uzzināt 2019. gada sociālo darbinieku konferences “Resursi sociālajā darbā” materiālos – Lailas Balodes prezentācijas ieraksts (konferences 2.daļas sākumā) un poverpointa prezentācija “Seksuāla vardarbība pret bērnu. Izaicinājumi un resursi.”

Informācija un foto Ilva Kalnāja, projekta “Atver sirdi Zemgalē” komunikāciju speciāliste

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: