Svarīga informācija aprūpētājiem par kompensāciju pakalpojuma nodrošināšanai

Ja tavs bērns saņem vai tu sniedz projekta “Atver sirdi Zemgalē” apmaksātu aprūpes pakalpojumu, informējam, ka aprūpētājs, papildus atalgojumam, var saņemt arī kompensāciju par pakalpojuma nodrošināšanu.

Kompensāciju ir iespējams saņemt 40 % apmērā no ik mēneša atalgojuma, par izmaksām pakalpojuma nodrošināšanai – tādu materiālu un aprīkojuma iegādei, kas nepieciešami aprūpējamā bērna fizisko spēju attīstībai, kustību apguvei un viņa sociālās un emocionālās attīstības veicināšanai. Tie varētu būt dažādi materiāli, piemēram, bumbas, grāmatas bērnam, dažādi zīmēšanas un veidošanas materiāli, kancelejas preces, attīstošas rotaļlietas.

Lai izmantotu augstākminēto iespēju, aprūpes pakalpojuma sniedzējam jāvēršas sociālajā dienestā un jālūdz izdarīt grozījumus pakalpojuma līgumā, kas nodrošinātu iespēju saņemt kompensāciju par pakalpojuma nodrošināšanu saskaņā ar 16.06.2015. MK noteikumu Nr. 313 25.2. punktu. Lai paātrinātu administratīvo procesu, aicinām savu lūgumu noformēt rakstveidā.

Par iegādātajiem materiāliem aprūpes pakalpojuma sniegšanai, aprūpētājam papildus ikmēneša atskaitei būs jāiesniedz iesniegums ar pievienotiem maksājuma dokumentiem (čekiem, kvītīm) un, neskaidrību gadījumā, jābūt gatavam sniegt skaidrojumu, kā izmantotais aprīkojums vai preces izmantotas aprūpes pakalpojuma nodrošināšanai.

Projekta “Atver sirdi Zemgalē” ietvaros bērni ar funkcionāliem traucējumiem, kuri dzīvo ģimenēs, kuriem ir noteikta invaliditāte un īpaša kopšana, var saņemt projekta apmaksātu aprūpes pakalpojumu.  Apmaksa par aprūpes pakalpojumu ir neliela un ir, saistīta ar minimālo, atalgojumu valstī, tāpēc gribam vērst ģimeņu un aprūpētāju uzmanību uz šo iespēju, kas pašlaik maz tiek izmantota.

Ilva Kalnāja, projekta “Atver sirdi Zemgalē” komunikāciju speciāliste

Foto: Pexels/ VisionPic .net

Publicējis Ilva Kalnāja

Visiem ir vajadzīgas mājas. Vieta, kur apņem rūpes, siltums un uzmanība. Mēs vēlamies palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīves vietā: bērniem, kas patreiz aug aprūpes iestādēs, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un to ģimenēm, pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem patstāvīgas dzīves iespēju nodrošināšanai. Lūk jautājumi, par kuriem iestājas Zemgales plānošanas reģiona projekta "Atver sirdi Zemgalē!" komanda.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: