Bērni saņem bezmaksas sociālos pakalpojumus projektā “Atver sirdi Zemgalē”

Projekts “Atver sirdi Zemgalē” dod iespēju bērniem ar īpašām vajadzībām saņemt bezmaksas sociālos pakalpojumus, kas viņiem nepieciešami veselības uzlabošanai. Pakalpojumu klāstā ir arī fizioterapija un kanisterapija.

Tomass ir viens no bērniem, kas piedalās projektā “Atver sirdi Zemgalē”. Kanisterapijas nodarbības, ko viņš bez maksas saņem projekta laikā, puisim ļoti patīk. “Viss ir labi, mēs ar suni trenējamies, es viņam dodu komandas un uzdevumus. Mums ar suni ir ļoti laba dzīve,” saka Tomass.

Bērni ar īpašām vajadzībām ir viena no projekta mērķa grupām. Kopā projekta laikā iecerēts sniegt sociālās rehabilitācijas, sociālās aprūpes un “atelpas brīža” pakalpojumus 375 bērniem. Ikviens bērns, kas piedalās projektā, tika izvērtēts četru speciālistu vadībā, lai izveidotu katram individuālu atbalsta plānu. Daudziem plānā iekļautas fizioterapijas un kanisterapijas nodarbības.

Kanisterapijas speciāliste Signe Bērziņa stāsta: “Lora, ierodoties telpā, noņem spriedzi gan bērnu, gan visu pārējo klātesošo vidū, kas piedalās nodarbībās. Bērni ir priecīgi satikt Loru, viņiem uzlabojas noskaņojums, viņi ir motivēti pildīt visus uzdevumus. Tā ir kā sadarbība. Suns ir ļoti motivējošs iemesls darboties.”

Apvienojot kanisterapiju ar fizioterapiju, var panākt vēl labāku efektu – bērns ne tikai atveras, bet arī fiziski izkustas, un speciālisti uzmana, lai tiktu nodarbinātas vajadzīgās muskuļu grupas. “Brīnumaini novērot, kā jau pirmajās minūtēs bērns atveras,” stāsta fizioterapeite Arta Brūvere. “Tas ir vienreizēji, jo tas ļauj visas nodarbības garumā noturēt bērna uzmanību. Viņš ir ieinteresēts, viņš veic vingrinājumus, pat neapzinoties, ka viņš fiziski veic kādu kustību. Tas ir brīnišķīgi.”

Nodarbības un to biežums atkarīgs no katra bērna vajadzībām, bet parasti tā ir viena līdz divas reizes nedēļā. Projektā “Atver sirdi Zemgalē” arī šogad iecerēts veikt bērnu ar īpašām vajadzībām izvērtēšanu, tādēļ vecāki, kuriem ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem, aicināti pieteikt savas atvases dalībai projektā.

Zemgales Plānošanas reģiona projektu koordinatore Natālija Gerasimova stāsta: “Labi ir tas, ka bērniem nav ierobežota pakalpojuma maksa. Ja tas pakalpojums maksā dārgi, tad mēs arī maksāsim par to dārgi. Pluss vecākiem ir tāds, ka viņi var izvēlēties savam bērnam labāko pakalpojumu, jo viņi var izvēlēties pakalpojuma sniedzēju, to uzrakstot iesniegumā.”

Līdztekus sociālās rehabilitācijas nodarbībām bērni ar īpašām vajadzībām projekta laikā var saņemt arī bezmaksas “atelpas brīža” pakalpojumus un sociālo aprūpi mājās. Ja vecāki vēlas savus bērnus pieteikt dalībai projektā, jāraksta iesniegums un jāiesniedz savas pašvaldības Sociālajā dienestā.

Jāpiebilst, ka projektā “Atver sirdi Zemgalē” paredzēti dažādi bezmaksas pakalpojumi arī pieaugušajiem ar garīgās attīstības traucējumiem, kā arī ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. Paredzēts, ka projekta rezultātā ne tikai uzlabosies dalībnieku veselība, bet arī daudz vairāk bērniem un pieaugušajiem, kuri šobrīd atrodas aprūpes iestādēs, būs iespēja dzīvot patstāvīgu dzīvi ģimeniskā vidē.

Sandra Paegļkalne

Raksts no: http://www.jekabpilslaiks.lv
Adrese: http://www.jekabpilslaiks.lv/?mod=1&op=out&id=30201

Publicējis Ilva Kalnāja

Visiem ir vajadzīgas mājas. Vieta, kur apņem rūpes, siltums un uzmanība. Mēs vēlamies palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīves vietā: bērniem, kas patreiz aug aprūpes iestādēs, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un to ģimenēm, pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem patstāvīgas dzīves iespēju nodrošināšanai. Lūk jautājumi, par kuriem iestājas Zemgales plānošanas reģiona projekta "Atver sirdi Zemgalē!" komanda.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: