Dobelē atvērts jauns, NVO veidots sociālais pakalpojums

Dare Audeamus – drosme uzdrīkstēties. Ar šādu nosaukumu Dobelē pagājušā gada nogalē ir reģistrēta ar Personu ar invaliditāti un atbalstītāju biedrības “Laimiņa” biedru iniciatīvu izveidota SIA “Dare Audeamus”, kura arī 06.01.2021. ir ieguvusi sociālā uzņēmuma statusu. Sociālā uzņēmuma galvenais darbības veids ir sociālo pakalpojumu sniegšana, tādēļ decembrī sociālo pakalpojumu reģistrā tika reģistrēts sociālais pakalpojums – specializētā darbnīca. Darbnīca sniegs iespēju personām ar invaliditāti un tajā skaitā personām ar garīga rakstura traucējumiem, apgūt jaunas sadzīves, sociālās un darba prasmes atbilstoši personas spējām. Kā stāsta uzņēmuma valdes locekle Kristīne Briede, kas būs arī darbnīcas vadītāja: “Mēs esam ideju piepildīti un līdz ko rimsies Covid-19 apstākļu radītie ierobežojumi, esam gatavi uzsākt darbību. Saredzam ļoti interesantu un noderīgu ideju realizāciju tādās darbnīcās, kā papīra dizaina darbnīcā, rokdarbu darbnīcā, mājturības un saimniecisko darbu darbnīcā, sadzīves iemaņu veicināšanas darbnīcā. Laika gaitā plānojam papildināt darbnīcu veidus, lai ikviens klients var gūt pēc iespējas plašāku prasmju apguves iespēju un sevis piepildījumu. Sākotnēji plānojam sniegt specializētās darbnīcas pakalpojumu līdz 16 personām, tomēr, ja būs pieprasījums lielāks, esam gatavi paplašināt personu loku, kuras varētu saņemt pakalpojumu līdz pat 32 personām. Specializēto darbnīcu nodrošināšanā tiks nodarbināti 6-8 darbinieki, daļa no kuriem ir personas ar invaliditāti. Tādejādi mēs ne vien sniegsim sociālos pakalpojumus, bet arī veicināsim personu ar invaliditāti nodarbinātību”. 

“Jāsaka, ka mēs esam gājuši garu ceļu  desmit gadu garumā, lai nonāktu šajā punktā, kad varam sākt oficiāli sniegt sociālos pakalpojumus un atbalstu ģimenēm, kurās dzīvo personas ar invaliditāti. Nevienam nav noslēpums, ka Deinstitucionalizācijas projekta ietvaros, finanšu līdzekļi pakalpojumu infrastruktūras izveidei ir bijuši pieejami tikai pašvaldībām, kas nav nodrošinājis vienlīdzīgus apstākļus pašvaldībām, nevalstiskajam sektoram un citu juridisko personu formām kvalitatīvu sabiedrībā balstītu pakalpojumu veidošanā. Jā , mums nav par lielām naudām izremontētu un iekārtotu telpu, tomēr tā pieredze daudzu gadu garumā ar personām ar invaliditāti, mazie un lielākie projekti un milzīgais gribasspēks ir palīdzējis mums sasniegt savu mērķi un ienākt šajā jomā. Protams mēs ceram, ka sociālās uzņēmējdarbības jomā arvien tiks veiktas pozitīvas pārmaiņas, un pašvaldības arvien vairāk atbalstīs un sadarbosies ar nevalstisko sektoru un sociālajiem uzņēmumiem. Tādejādi uzlabotos pakalpojumu pieejamība un kvalitāte, stāsta Kristīne.

Projektā “Atver sirdi Zemgalē” izvērtētajiem dobelniekiem ar invaliditāti dēļ garīga rakstura traucējumiem, šī ir ilgi gaidītā iespēja saņemt projekta apmaksātu specializēto darbnīcu pakalpojumu. Kā arī ieinteresētajiem, pasteigties un pieteikties uz atkārtoto izvērtēšanu.

Ilva Kalnāja, projekta “Atver sirdi Zemgalē” komunikāciju speciāliste

Foto: Ilva Kalnāja. Fotogrāfijai ir ilustratīvs raksturs.

Publicējis Ilva Kalnāja

Visiem ir vajadzīgas mājas. Vieta, kur apņem rūpes, siltums un uzmanība. Mēs vēlamies palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīves vietā: bērniem, kas patreiz aug aprūpes iestādēs, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un to ģimenēm, pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem patstāvīgas dzīves iespēju nodrošināšanai. Lūk jautājumi, par kuriem iestājas Zemgales plānošanas reģiona projekta "Atver sirdi Zemgalē!" komanda.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: