Tiešsaistes konference “Mentorings – atslēga uz jauniešu ar garīga rakstura traucējumu vēsturi integrēšanu”

Sagatavoti sociālie mentori un pieejamas mentoru apmācību programmas darbam ar cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem ir viens no resursiem, kas nepieciešami veiksmīgai deinstitucionalizācijas procesa īstenošanai. Tas var būt nozīmīgs instruments cilvēku ar garīgās attīstības traucējumiem sociālās un ekonomiskās atstumtības mazināšanai un integrēšanai apmācībās, nodarbinātībā, personīgajā attīstībā un piekļuvē atbalsta pakalpojumiem. Sociālo projektu vadītāja Ieva Zeiferte spēj radīt un realizēt interesantus projektus ar pievienoto vērtību un lielu devu cilvēcības. Šoreiz runājam projektu “PĀRDOMĀT” / “RETHINK”, ko līdzfinansē Centrālās Baltijas jūras reģiona programma 2014.-2020. gadam.

Projekta iecere un norise vienkāršiem vārdiem – apmācīt sociālos mentorus jauniešiem ar garīga rakstura traucējumu vēsturi, vienlaikus, 6 mēnešus sniedzot atbalstu jauniešiem, palīdzot viņiem iesaistīties nodarbinātībā, izglītībā vai citās sociālās aktivitātēs, pašiem mentoriem apgūstot praktisko pieredzi un pielietojot  jaunapgūtās zināšanas darbā ar atbalstāmajiem jauniešiem. Visu šo procesu, protams, vadīja kvalificētu speciālistu komanda, kas pasniedza apmācības gan mentoriem, gan jauniešiem, palīdzēja mentoriem izstrādāt atbalsta plānus, pēc kuriem ar jauniešiem darboties projekta laikā, kā arī  veica padziļinātu izpēti par procesu un visu pušu ieguvumiem.

Rezultātā ir apgūta ļoti interesanta pieredze, ar kuru būs iespēja iepazīties projekta noslēguma konferencē, ar  to dalīsies iesaistītie speciālisti no Latvijas un sociālie darbinieki no Zviedrijas. Ir izstrādāta apmācību programma un rokasgrāmata sociālajiem mentoriem darbam ar jauniešiem ar garīga rakstura traucējumu vēsturi un ir veiktas pilotapmācības. 

Aicinām interesentus pievienoties konferencei “Mentorings – atslēga uz jauniešu ar garīga rakstura traucējumu vēsturi integrēšanu” (”Mentoring – the Key to Integrated Needs of Youth With Mental Issues”) 2021. gada 7.aprīlī laikā no plkst. 10.30 līdz 13.00 TEEM tiešsaistes platformā. Pasākums notiks vienkāršā angļu valodā bez tulkojuma. Tiek aicināti visi, kas ieinteresēti pieaugušo un jauniešu ar garīgās attīstības traucējumiem atbalstā, gadījumu vadīšanā un mentoringā.

Konferences dienas kārtība šeit , saite uz reģistrāciju dalībai konferencē šeit , konferences tiešsaistes saite šeit.

Ilva Kalnāja, projekta “Atver sirdi Zemgalē” komunikāciju speciāliste 

Cita informācija pieejamā par projektu RETHINK: Jaunieši turpina saņemt mentoru atbalstu. Aicinām interesentus pieteikties mentoru apmācību programmā. Projekta “RETHINK” pētījums – esošās situācijas izpēte.

Publicējis Ilva Kalnāja

Visiem ir vajadzīgas mājas. Vieta, kur apņem rūpes, siltums un uzmanība. Mēs vēlamies palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīves vietā: bērniem, kas patreiz aug aprūpes iestādēs, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un to ģimenēm, pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem patstāvīgas dzīves iespēju nodrošināšanai. Lūk jautājumi, par kuriem iestājas Zemgales plānošanas reģiona projekta "Atver sirdi Zemgalē!" komanda.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: