Izveidots sociālais projekts jauniešu ar invaliditāti atbalstam #RobertsDara

Biedrība “ORANŽAIS STARS” un sociālais projekts #RobertsDara ikvienu
interesentu no 15.maija līdz 1.jūnijam aicina doties ģimeniskā pastaigā, iepazīstot Jelgavu no cita skatu punkta. Spēles mērķis ir parādīt Jelgavas pilsētas pievilcību, īpašās vietas un objektus, pievērst sabiedrības uzmanību invaliditātes problēmām, palīdzēt bērniem ar invaliditāti un veicināt sabiedrības grupu integrāciju.
LABDARĪBAS orientēšanās spēle pa Jelgavas pilsētas teritoriju “Roberts, Jelgava un citi stāsti!” ir biedrības “ORANŽAIS STARS” iniciatīva, kas piedāvā jēgpilnu un interesantu laika pavadīšanu svaigā gaisā.
Spēle ir veidota, izmantojot digitālās tehnoloģijas, būs spēlējama, izmantojot viedtālruni, ir “vīrusa droša” un turklāt ar pievienoto vērtību – no lietošanas maksas gūtie ienākumi tiks novirzīti biedrības mērķu īstenošanai – bērnu ar īpašām vajadzībām un viņu vecāku atbalstam: ārstniecībai, sociālajai un fiziskajai rehabilitācijai. Personas ar invaliditāti spēli varēs spēlēt bez dalības maksas, bet pārējie to varēs iegādāties par 15 EUR uz vienu viedierīci (komandu). Spēle veidota dinamiska, ar dažādiem uzdevumiem un būs saistoša ģimenēm ar bērniem, jauniešiem un ikvienam, kas vēlas iegūt pozitīvas emocijas, uzzināt kaut ko jaunu par Jelgavu, interaktīvā veidā iesaistīties labdarībā un kļūt par sociālā projekta #RobertsDara atbalstītāju.
Spēles virtuālais gids ir ROBERTS, 15 gadus vecs aktīvs jaunietis ar garīga rakstura traucējumiem. Viņš aicina brīnišķīgā ģimeniskā ceļojumā pa Jelgavas ielām, šķērsielām, skvēriem un parkiem, ļaujot iepazīt pilsētas vēsturi, ēkas, ievērojamas personības un notikumus. Būtiski, ka spēles veidošanā varēja iesaistīties ikviens jelgavnieks, daloties ar savu stāstu, asociācijām, bērnības atmiņām un nozīmīgākajiem mirkļiem, kas saistās ar Jelgavu.
Labdarības pastaigu spēles laikā dalībniekiem ne vairāk kā 2 mājsaimniecību ietvaros
jāveic aptuveni 7 kilometrus garš maršruts (aptuvenais laiks – 3 stundas). Dalībniekus sagaida dažādi foto un video uzdevumi, stāsti, kā arī izglītojoša informācija. Šīs nav sacensības, un maršruts ir veicams paša izvēlētā laikā no Ģimenes dienas, 15.maija, līdz Bērnu aizsardzības dienai, 1.jūnijam.
Lai reģistrētos Labdarības spēlei, jāaizpilda pieteikums saitē:
https://forms.gle/ewcoLa1M4CRZc4687
Biedrība “ORANŽAIS STARS” ir nevalstiska organizācija, kuras pamatdarbības mērķis
ir sniegt atbalstu ģimenēm, kurās ir bērni invalīdi un bērni ar īpašām vajadzībām, un veicināt plašākas sabiedrības izpratni par iecietību, veidot Jelgavas sabiedrības pozitīvu attieksmi pret visiem bērniem. Organizācijai ir piešķirts sabiedriskā labuma statuss (atbalstāmā joma – labdarība).

#RobertsDara ir ģimenes veidots sociāls projekts ar mērķi popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu un parādīt, ka personas ar garīga rakstura traucējumiem grib un var draudzēties ar vienaudžiem un ka viņu ģimenes locekļi var būt un ir sociāli aktīvi.

Roberts ir sirsnīgs jaunietis ar attīstības traucējumiem, kuram nepieciešama īpaša aprūpe un nepārtraukta pieskatīšana. Roberts savas saslimšanas dēļ ir hiperaktīvs, un tas bija iemesls kāpēc ģimene nolēma veidot sociālo projektu #RobertsDara, – lai arī Roberts pieaugot aiz sevis atstātu kaut ko paliekošu.

Papildu informācija:
biedrība “ORANŽAIS STARS”,
Inga Baļe, e-pasts inga.bale@inbox.lv,
tālrunis 22080338
FB: https://www.facebook.com/oranzaisstars
https://www.facebook.com/RobertsDaraEsiAktivs

Publicējis Ilva Kalnāja

Visiem ir vajadzīgas mājas. Vieta, kur apņem rūpes, siltums un uzmanība. Mēs vēlamies palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīves vietā: bērniem, kas patreiz aug aprūpes iestādēs, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un to ģimenēm, pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem patstāvīgas dzīves iespēju nodrošināšanai. Lūk jautājumi, par kuriem iestājas Zemgales plānošanas reģiona projekta "Atver sirdi Zemgalē!" komanda.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: