Norit apmācības sociālajiem mentoriem

Uzsākušās kārtējās apmācības “Valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem un sociālajiem mentoriem pilngadīgu personu ar garīga rakstura traucējumiem sagatavošanai pārejai uz dzīvi sabiedrībā”. Apmācībās piedalās ap 20 valsts sociālās aprūpes iestāžu darbinieku un 6 sociālie mentori no Zemgales pašvaldībām. 

Pirmajā dienā 14. septembrī, apmācības vadīja biedrības “Rīgas rūpju bērns” valdes priekšsēdētājs Māris Grāvis, stāstot par deinstitucionalizācijas procesa pamatprincipiem, par pieejamajiem un nepieciešamajiem sabiedrībā balstītajiem sociālajiem pakalpojumiem, lai cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem (GRT) varētu dzīvot sabiedrībā, par uz personu vērsto pieeju pakalpojumu sniegšanā, izskanēja daudz praktisko piemēru no pieredzes. Otrajā apmācību dienā 16. septembrī, klīniskā psiholoģe Līga Rēdliha izglītoja apmācību dalībniekus par saskarsmes prasmju mācīšanu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem un izklāstīja aktuālo tēmu par seksualitāti un ar to saistītajiem tiesību, drošības un saskarsmes jautājumiem, kas gan jāņem vērā strādājot ar klientiem ar GRT, gan arī jāmāca un jāpalīdz apgūt pašiem klientiem. Informāciju par praktisko ikdienas darbu, sniedzot atbalstu cilvēkiem ar GRT patstāvīgajā dzīvē, dalījās Inese Levāne, SIA “Ģimenes asistentu serviss” valdes locekle:  kāda ir sociālā mentora loma atbalsta sniegšanā patstāvīgas dzīves prasmju apgūšanai un par praktiskām metodēm kā iemācīt cilvēkiem ar GRT prasmes, ko mēs ikviens esam apguvuši savā ģimenē un būtībā uzskatām par pašsaprotamām; par ciešo sadarbību ar sociālo dienestu un citām institūcijām šī atbalsta sniegšanā. 

Mācības turpināsies 21. septembrī, ar psihiatres Marinas Losevičas prezentāciju par nepieciešamo veselības aprūpes atbalstu cilvēkiem ar GRT un psihisko saslimšanu un garīgās atpalicības raksturojumu un saskarsmes grūtībām, ko rada šie traucējumi, kā arī ergoterapeita Lotāra Freivalda praktiskiem ieteikumiem vides un atbalsta specifikai personām ar GRT. 

Apmācību noslēgumā 23. septembrī, dalībnieki dosies uz Rīgu uz biedrības “Rīgas rūpju bērns” sabiedrībā balstītajiem sociālajiem pakalpojumiem, kur Māris Grāvis dalībniekus praksē iepazīstinās ar grupu dzīvokļu, specializēto darbnīcu, dienas aprūpes centru darba organizāciju un sniegtajiem pakalpojumiem.  

Informāciju sagatavoja Ilva Kalnāja, projekta “Atver sirdi Zemgalē” komunikāciju speciāliste

Foto: I.Kalnāja

Publicējis Ilva Kalnāja

Visiem ir vajadzīgas mājas. Vieta, kur apņem rūpes, siltums un uzmanība. Mēs vēlamies palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīves vietā: bērniem, kas patreiz aug aprūpes iestādēs, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un to ģimenēm, pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem patstāvīgas dzīves iespēju nodrošināšanai. Lūk jautājumi, par kuriem iestājas Zemgales plānošanas reģiona projekta "Atver sirdi Zemgalē!" komanda.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: