Aicina piedalīties atelpas brīža pakalpojuma mājvietā izmēģinājumprojektā

Biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” aicina pieteikties bērnu ar funkcionāliem traucējumiem vecākus, aizbildņus, audžuģimeni dalībai izmēģinājumprojektā “Atelpas brīža pakalpojums mājoklī bērniem ar funkcionāliem traucējumiem”.

Atelpas brīža pakalpojuma mājoklī (turpmāk – AB pakalpojums mājoklī)  bērniem ar funkcionāliem traucējumiem (turpmāk – bērniem ar FT) apraksta izstrāde un aprobācija tiek veikta Labklājības ministrijas Eiropas Sociālā fonda projekta (ESF) nr. 9.2.2.2/16/I/001 “Sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveide” ietvaros ar ESF līdzfinansējumu.

AB pakalpojuma mājoklī bērniem ar FT apraksta izstrādi un aprobēšanu izmēģinājumprojektā veic biedrība “Latvijas Samariešu apvienība”.

AB pakalpojums mājoklī ir īslaicīgs sociālās aprūpes un uzraudzības pasākumu kopums bērna ar FT dzīvesvietā vai citā bērnam drošā vidē, kas nav institūcija. AB pakalpojums mājoklī paredz kvalificēta bērna aprūpes un uzraudzības pakalpojuma sniegšanu, kā arī drošu, saturīgu un lietderīgu dienas organizēšanu, sekmējot bērna vispusīgu attīstību un nodrošinot bērna ar FT īslaicīgu aprūpi, atslogojot bērna vecākus no aprūpes un uzraudzības pienākumu veikšanas.

Izmēģinājumprojektam var pieteikties vecāks/bērna likumiskais pārstāvis/audžuģimene, ja bērns ir vecumā no 3 – 17 gadiem (ieskaitot). Bērnam jābūt Veselības un darbnespējas ekspertīzes ārstu valsts komisijas (turpmāk – VDEĀVK) noteiktai invaliditātei un īpašas kopšanas nepieciešamībai.

Dalībai izmēģinājumprojektā kopumā tiks reģistrēti 50 bērni (10 bērni no katra Plānošanas reģiona), dalībnieki tiks reģistrēti pieteikšanās secībā, izvērtējot atbilstību izmēģinājumprojekta kritērijiem un nodrošinot iespējami plašu reģionālo pārklājumu.

AB pakalpojuma mājoklī laikā vecāki/bērna likumiskais pārstāvis/audžuģimene nedrīkst atrasties AB pakalpojuma mājoklī sniegšanas vietā.

AB pakalpojums mājoklī izmēģinājumprojektā tiek nodrošināts 15 diennaktis vienam bērnam, no kurām :

* 3 diennaktis (72 stundas) var tikt izmantotas iepazīšanās periodam un piesaistes veidošanai starp bērnu un AB pakalpojuma mājoklī pakalpojuma sniedzēju. Tās tiek dalītas pa stundām, atbilstoši bērna individuālajām vajadzībām.

* 12 diennaktis tiek nodrošinātas diennakts apjomā un netiek paredzēta iespēja tās dalīt pa stundām.

Pieteikšanās pagarināta līdz 2021. gada 14. oktobrim! Saite tiešsaistes pieteikuma aizpildīšanai ŠEIT.

Kontaktinformācija:

Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” projekta “Atelpas brīža pakalpojuma mājoklī izstrāde un aprobācija izmēģinājumprojektā” vadītāja Inga Brente-Mieze k.t. +371 26600331; inga.brente.mieze@samariesi.lv; www.samariesi.lv; www.facebook.com/samariesi; www.twitter.com/samariesi_lv

Publicējis Ilva Kalnāja

Visiem ir vajadzīgas mājas. Vieta, kur apņem rūpes, siltums un uzmanība. Mēs vēlamies palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīves vietā: bērniem, kas patreiz aug aprūpes iestādēs, bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un to ģimenēm, pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem patstāvīgas dzīves iespēju nodrošināšanai. Lūk jautājumi, par kuriem iestājas Zemgales plānošanas reģiona projekta "Atver sirdi Zemgalē!" komanda.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: