
Paraugi:
- Iesniegums par aprūpes pakalpojumu bērnam ar FT no 01.07.2021.
- Iesniegums “Atelpas brīža” pakalpojumam bērnam ar FT
- Iesniegums sociālās rehabilitācijas pakalpojuma saņemšanu bērnam ar FT
- Iesniegums sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšana pieaugušajam ar GRT
- Individuālā sociālās rehabilitācijas un atbalsta plāna aktualizācijas veidlapa pieaugušajiem ar GRT
- Individuālā sociālās rehabilitācijas un atbalsta plāna aktualizācijas veidlapa bērniem ar FT

- 1.pielikums – Sadarbības partnera atskaite par veiktajām izmaksām (maksājuma pieprasījums)
- 2.pielikums – Izmaksu pamatojošie dokumenti
- 3.pielikums – Sadarbības partneru atskaišu reģistrs
- 4. pielikums – Paraugs – pakalpojuma apmeklējumu uzskaites lapai
- 5.pielikums – Paraugs – darba laika uzskaites lapa par darbu projektā
- 6.pielikums – Pakalpojumu papildinātība
- 7.pielikums – Projekta ieviešanas pārbaudes akts
- 8.pielikums – ESF dalībnieka anketa personām ar GRT
- 9.pielikums – ESF dalībnieka anketa bērniem ar FT

Tiesiskais regulējums:
Vadlīnijas un skaidrojumi 2014.-2020. gada plānošanas periodam
2015.gada 16.jūnija Ministru kabineta noteikumi Nr.313 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.2.specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem” 9.2.2.1.pasākuma “Deinstitucionalizācija” īstenošanas noteikumi””Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.2.specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem” 9.2.2.1.pasākuma “Deinstitucionalizācija” īstenošanas noteikumi”.
Metodika par vienas vienības izmaksu standarta likmju aprēķinu un piemērošanu (ar iekļautām VVI likmēm, kuras stājas SPĒKĀ no 01.01.2023.) Eiropas Sociālā fonda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.2. specifiskā atbalsta mērķa „Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem” 9.2.2.1. pasākuma „Deinstitucionalizācija” īstenošanai. Metodikas pielikumi lejuplādējami šeit>>>
VSAC speciālistu piemaksas vienas vienības izmaksu metodika – 12.08.2022. redakcija
VSAC speciālistu piemaksas vienas vienības izmaksu standarta likmes aprēķina un piemērošanas metodika, kas apstiprināta ar 2020. gada 3. decembra rīkojumu Nr. 19/ESSF, paredzēta 9.2.2.1. pasākuma “Deinstitucionalizācija” īstenošanai un atbilstoši Ministru kabineta 2015. gada 1. jūlija noteikumu Nr. 313 punktiem 22.1.1.1. un 58. nosaka vienas vienības izmaksu standarta likmi kompensācijai, ko finansējuma saņēmējs izmaksā sadarbības partnerim, lai kompensētu izdevumus par piemaksu speciālistiem, kuri sagatavo mērķa grupas personu pārejai uz dzīvi sabiedrībā no valsts ilgstošās aprūpes institūcijas.

Zemgales plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāns 2017-2020:

Apmācību “Valsts sociālās aprūpes centru darbiniekiem un sociālajiem mentoriem pilngadīgu personu ar garīga rakstura traucējumiem sagatavošanai pārejai uz dzīvi sabiedrībā” materiāli.
- 1.diena. IEVADS un kāpēc vispār to vajag!
- 2. diena. Pieredze no ikdienas darba un “sociālā mentora” dalīšanās pieredzē un Vides un atbalsta specifika personām ar garīga rakstura traucējumiem
- 3. diena. Sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu apskate “savām acīm”
- 4. diena. Psihologa un psihiatra konsultācija. Saskarsmes prasmes un reproduktīvā veselība.
Vispārējo pakalpojumu sniedzēju apmācību materiāli par deinstitucionalizācijas procesu un situācijām, ar kādām tie varētu saskarties vispārējo pakalpojumu sniegšanas procesā attiecībā uz pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.
- Apmācību izdales materiāls. Cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem raksturojums. Saziņa ar cilvēkiem. Izplatītākie mīti un fakti par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem.
- Prezentācija. Cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem raksturojums. Tiesības uz neatkarīgu dzīvi. Pieejamie sabiedrībā balstītie pakalpojumi un to nepieciešamība. Padomi saskarsmei ar cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem; biezāk sastopamās problēmsituācijas un vēlamie risinājumi. Starpinstitūciju sadarbības iespējas. Apmācību dalībnieku loma, lai palīdzētu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem veiksmīgi iekļauties sabiedrībā.
- Papildus prezentācija par saskarsmi ar agresīviem klientiem.

Skaidrojumi un informācija:
- Skaidrojums par speciālistu konsultācijām un individuālajām nodarbībām pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem
- Skaidrojums par ERAF ieguldījumiem sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu infrastruktūras attīstībai
- Atelpas brīža pakalpojuma sniedzēji uz 23.07.2020.
- Metodiskais materiāls sociālajam darbam ar pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.
- Prezentācija no 17.09.2020 sadarbības partneru sanāksmes: